Столярна майстерня
ваших бажань

097-758-32-86

Основні правила вибору дошки Садху

 

Техніки Садху дозволяють глибше проникнути у суть своєї свідомості, тренувати силу волі та твердість духу, відчувати енергетику власного тіла, та багато інших можливостей. Щоб приступити до практик, потрібно, власне, дошка Садху, і можливо трохи крему для пом'якшення шкіри, але останнє є зовсім необов'язковим.

Вибираючи підходящий варіант для себе, потрібно враховувати такі особливості, притаманні сучасним дошкам Садху:

 1. Фактичний розмір та форма
 2. Матеріал основи та цвяхів
 3. Малюнок та крок цвяхів
 4. Тип конструкції – статична чи динамічна
 5. Призначення (для ніг та спини або тільки для ніг)

Сама дошка може мати класичну прямокутну чи овальну форму. Вибираючи відповідний варіант слід віддавати перевагу моделям, що складаються – їх зручніше зберігати і легше транспортувати. Що стосується розміру, його підбирають під розмір ноги – бажано, щоб дошка була трохи більшою.

Для виготовлення дощок традиційно використовують такі матеріали:

 • Натуральне дерево (ясен, дуб, береза)
 • Звичайна фанера або покрита шпоном
 • Перероблений пластик
 • МДФ

Найкращим варіантом стане вибрати дошку з натуральної деревини, просочену бджолиним воском або екологічно чистим маслом, оскільки цей природний матеріал якнайкраще підходить для циркуляції енергетичних потоків вашого тіла.

Як правильно вибрати цвяхи Садху

Наступний за важливістю момент – тип і матеріал цвяхів. Для їх виготовлення виробником можуть бути використані такі матеріали:

 • Чорний метал
 • Оцинковане чи обміднене залізо
 • Мідь
 • Срібло
 • Позолота
 • Бамбук

Не варто гнатися за дешевизною, купуючи дошку з обмідненими або оцинкованими цвяхами, не говорячи вже про звичайні залізні, без захисного покриття. Відмінно себе показують цвяхи з міді або бамбука, тоді як срібні або з позолотою зазвичай присутні в дорожчих дошках, які часто робляться на замовлення.

Існує два основних типи дощок: статичні, з нерухомо закріпленими цвяхами, та динамічні, у яких цвяхи мають невеликий пружний хід у глибину основи. Яку дошку садху купити – вирішувати покупцю. Статичні забезпечують жорсткість контакту цвяхів з поверхнею шкіри, тоді як цвяхи, що динамічно плавають, добре підлаштовуються під форму і особливості стопи. Існує ще такий різновид, як «живі» цвяхи – вони можуть прокручуватися навколо осі і мати невеликий люфт, але це швидше маркетинговий хід, оскільки це тільки імітація динамічного ходу, і за своєю функціональністю така дошка нічим не відрізнятиметься від статичної і практикуючий техніку Садху навряд чи відчує у чому різниця.

Яка вибрати відстань між цвяхами

Ще один важливий момент – визначитися з типом малюнка цвяхів та величиною відстані між ними. Виробники дошок пропонують різні варіанти їх розміщення, найбільш популярними є квадрат, ромб, шестикутник. Малюнок розташування впливає на відстань між цвяхами, якщо необхідно, щоб вона була постійною, варто вибрати квадратний візерунок. Чим частіше розташовані цвяхи, тим простіше стояти на такій дошці. Зі збільшенням відстані, відчуття стануть більш вираженими і можливо частково болючими, як того і вимагають тренування та виховання духу.

Для початківців рекомендуємо зупинитися на кроці 10 мм, оскільки менша відстань підходить лише для простого масажу стоп. Відстань в 11-12 мм підійде для спортсменів та цілеспрямованих послідовників методики Садху.

Після освоєння практик можна вибрати дошку з ще більшим кроком цвяхів (так звана друга дошка, тоді як перша буде підготовчою).

Різновиди дошок, представлених в нашому магазині