Столярна майстерня
ваших бажань

097-758-32-86

Протипокази стояння на цвяхах садху. Чи може бути шкода від дошок

Стояння на цвяхах садху має деякі протипоказаи. Навіть люди з відмінним здоров'ям та міцними ногами ризикують травмуватися чи погіршити стан, якщо вони відносяться до групи з протипоказаннями. Практика не рекомендується людям із серйозними серцевими проблемами, вагітним жінкам, особам із захворюваннями крові та кровотворної системи, а також тим, хто має важкі ментальні розлади.

Дошки Садху, які можуть принести багато користі, вимагають врахування деяких застережень для досягнення оптимальних результатів.

Дошку слід використовувати з обережністю, утримуючись від надмірних зусиль та неправильних позицій. Поступове збільшення тривалості сесій та підтримка відповідної дихальної техніки можуть сприяти комфортному та безпечному досвіду.

Кому не рекомендується стояти на цвяхах - далі у статті.

Не рекомендується стояти на цвяхах садху при наступних симптомах:

 • При підвищеній температурі

 • Під час застуди

 • Тим, хто страждає на епілепсію

 • У стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння

Обов'язково слід відмовитися від занять, якщо був нещодавно перенесений інсульт та інфаркт (пройшло менше півроку), більше того, у цьому випадку можливість використання практики акупунктури надалі слід заздалегідь обговорити зі своїм лікарем.

Людям з хронічними хворобами у будь-якому разі допускається вдаватися до радикальних медичних процедур лише після консультації зі своїм лікарем. До них відносяться:

 • Гіпертонія

 • Серцеві хвороби

 • Онкологічне захворювання

 • Цукровий діабет

Здоровим дорослим людям цвяхостояння шкоди не завдасть. Але, як і в будь-якій іншій справі завжди потрібно дотримуватися помірності та обережності.

Особливої ​​уваги вимагають масажні процедури при варикозі, плоскостопії і у людей із зайвою вагою. Рекомендовано використовувати дошки із щільним малюнком цвяхів. У такому разі сила тиску на точки буде невеликою. Початківцям слід спробувати перші заняття проводити в шкарпетках - так можна уникнути ризику пошкодити чутливу шкіру і заразом підготувати свій дух і тіло до випробувань.Зрозуміло, що не можна наражати на інтенсивні дії відкриті рани на стопах – так можна занести інфекцію в них.

Особливості застосування дошок садху при місячних, вагітності.

Ще одне важливе питання – можливість використовувати дошки Садху за місячних. Немає однозначних досліджень, які б підтверджували користь чи навпаки шкоду акупунктурних впливів у період. Деякі дослідники обережно вказують на можливість погіршення самопочуття у жінок, інші ж, навпаки, стверджують, що помірні вправи допоможуть значно знизити болючі відчуття, якщо місячні проходять болісно.

Вагітність та годування груддю – також можуть вважатися протипоказанням для занять із дошкою Садху.

Правила та підготовка перед стоянням на цвяхах

Щоб уникнути пошкоджень стоп, практикуючим Садху рекомендовано дотримуватись наступних правил:

 • Перед початком процедури проведіть розминку ступнів

 • Не допускайте сильного болю, лише легкий дискомфорт

 • Поступово збільшуйте час стояння на цвяхах, на перших етапах цілком достатньо 15-30 секунд

 • Вставайте на дошку одночасно обома ногами, щоб рівномірно розподілити свою вагу

У будь-якій справі важлива помірність. Якщо під час заняття ви відчуваєте, що рівень дискомфорту значно вищий за очікуваний ефект, варто зупинитися.

Починаючи практику стояння на цвяхах, важливо дотримуватись основних правил для безпечного та ефективного тренування. На перших етапах рекомендується обирати доски з м'якими або динамічними цвяхами, дотримуватись правильної постановки стоп та розподіл ваги для забезпечення комфорту й оптимального результату.

Як правильно вибрати дошку садху, а також де придбати можна дізнатись на нашому сайті